O nas
WSZYSTKIE JEŻE

https://youtu.be/Rdj3fqgt5YY

2010 rok był dla nas rokiem szczególnie ważnym - w lutym przeprowadziliśmy się z Krakowa do Opola, w marcu staliśmy się młodym małżeństwem, w listopadzie Maciek obronił tytuł magistra inżyniera... Was jednak interesuje pewnie inna część naszej historii - otóż we wrześniu tego samego roku 2010 do naszego domu trafiły pierwsze dwa jeże - mali Lilo i Stich.
Jeżami zainteresowaliśmy się już w 2009 roku, gdy poszukiwaliśmy odpowiedniego zwierzaka domowego dla siebie. Początkowo kupiliśmy dwa (wymienione wyżej) małe jeżyki z hodowli poznańskiej, szybko przekonaliśmy się, że jeże, to właśnie to. Zafascynowały nas i postanowiliśmy po wielu miesiącach wnikliwej lektury wszelkich stron polskich oraz zagranicznych świadomie rozmnożyć nasze jeże. Po odchowaniu pierwszego miotu postanowiliśmy zostać małą domową hodowlą jeży. Hodujemy i oswajamy jeże w domu zapewniając im optymalne warunki życia. Jeżeli poszukujesz oswojenego zdrowego jeżyka i liczysz na wsparcie merytoryczne podczas pierwszych dni malucha w nowym domu dobrze trafiłeś. Zapraszamy na stronę "nasze jeże" oraz "oferta- jeże".

Poniżej załączamy zdjęcia kilku naszych terrariów oraz przypomnienie, że mając jeżyka bardzo ważna jest odpowiednia temperatura w jego otoczeniu (minimum 23-24st) oraz ważenie - utrata wagi u jeży to pierwszy objaw, który powinien zaniepokoić i skierować troskliwego opiekuna do dobrego weterynarza specjalizującego się w małych ssakach. Zachęcamy też do dbania o odpowiedniej wielkości i jakości terraria dla kolczastych podopiecznych aby żyło im się komfortowo (oczywiście żadne terrarium nie zastąpi wybiegu ;-) ).

Od 2020 roku należymy do Stowarzyszenia Polish Responsible Hedgehog Owners Assosiation ( https://hedgehogownersassociation.pl ), jako współtwórcy tej grupy kładziemy szczególny nacisk na jawną wysoką jakość opieki na jeżami pigmejskimi oraz o najwyższy poziom jakości warunków mieszkaniowych jeżyków zarówno w hodowli jak i w domach gdzie mieszka tylko jeden jeżyk.

Możemy pochwalić się certyfikatem Polish Responsible Hedgehog Owners Assosiation jakości hodowli na rok 2021r. zweryfikowanej (co roku następuje konkretna weryfikacja aby utrzymać certyfikat). O czym świadczy taki certyfikat oraz listę odznaczonych hodowli znajdziecie TUTAJ.

Nasze jeże są wpisane do kilku baz / rejestrów zawierających imponującą ilość przodków jeży pigmejskich między innymi do bazy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt Egzotycznych i Domowych, Słowackiej bazy jeży pigmejskich, Międzynarodowego rejestru: thpregistry.com oraz bazy Polish Responsible Hedgehog Owners Assosiations a ponadto APH Data Base dzięki czemu mamy maksymalną pewność wykluczenia nie porządanego chowu wsobnego a co za tym idzie zapewnienia optymalnego zdrowia i kondycji jeżowego potomstwa, które zaraz obok dobrego charakteru, usposobienia oraz oswojenia są dla nas priorytetem.

Wszystkie nasze dorosłe jeżyki oraz maluszki wyjeżdzające do Was otrzymują rodowód oraz są wpisywane do bazy otrzymując swój indywidualny numer rejestracyjny. Każdy maluszek otrzymuje też wyprawkę oraz przed wyjazdem przechodzi szczegółową kontrolę profilaktyczną u weterynarza specjalisty, którą potwierdza wpisem w książeczce zdrowia, którą otrzymuje każdy nowy właściciel wraz z rodowodem i wyprawką.