O nas
WSZYSTKIE JEŻE

2010 rok był dla nas rokiem szczególnie ważnym - w lutym przeprowadziliśmy się z Krakowa do Opola, w marcu staliśmy się młodym małżeństwem, w listopadzie Maciek obronił tytuł magistra inżyniera... Was jednak interesuje pewnie inna część naszej historii - otóż we wrześniu tego samego roku 2010 do naszego domu trafiły pierwsze dwa jeże - mali Lilo i Stich.
Jeżami zainteresowaliśmy się już w 2009 roku, gdy poszukiwaliśmy odpowiedniego zwierzaka domowego dla siebie. Początkowo kupiliśmy dwa (wymienione wyżej) małe jeżyki z hodowli poznańskiej, szybko przekonaliśmy się, że jeże, to właśnie to. Zafascynowały nas i postanowiliśmy po wielu miesiącach wnikliwej lektury wszelkich stron polskich oraz zagranicznych świadomie rozmnożyć nasze jeże. Po odchowaniu pierwszego miotu postanowiliśmy zostać małą domową hodowlą jeży. Hodujemy i oswajamy jeże w domu zapewniając im optymalne warunki życia. Jeżeli poszukujesz oswojenego zdrowego jeżyka i liczysz na wsparcie merytoryczne podczas pierwszych dni malucha w nowym domu dobrze trafiłeś. Zapraszamy na stronę "nasze jeże" oraz "oferta- jeże".

Poniżej załączamy zdjęcia kilku naszych terrariów oraz przypomnienie, że mając jeżyka bardzo ważna jest odpowiednia temperatura w jego otoczeniu (minimum 23-24st) oraz ważenie - utrata wagi u jeży to pierwszy objaw, który powinien zaniepokoić i skierować troskliwego opiekuna do dobrego weterynarza specjalizującego się w małych ssakach. Zachęcamy też do dbania o odpowiedniej wielkości i jakości terraria dla kolczastych podopiecznych aby żyło im się komfortowo (oczywiście żadne terrarium nie zastąpi wybiegu ;-) ).

Od 2020 roku należymy do Stowarzyszenia Polish Responsible Hedgehog Owners Assosiation ( https://hedgehogownersassociation.pl ), jako współtwórcy tej grupy kładziemy szczególny nacisk na jawną wysoką jakość opieki na jeżami pigmejskimi oraz o najwyższy poziom jakości warunków mieszkaniowych jeżyków zarówno w hodowli jak i w domach gdzie mieszka tylko jeden jeżyk.

Możemy pochwalić się certyfikatem Polish Responsible Hedgehog Owners Assosiation jakości hodowli na rok 2021r. zweryfikowanej (co roku następuje konkretna weryfikacja aby utrzymać certyfikat). O czym świadczy taki certyfikat oraz listę odznaczonych hodowli znajdziecie TUTAJ.